World of Dragon Ball Online

World of Dragon Ball Online
 
IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 lolosiem lolsześć

Go down 
AutorWiadomość
Sanepid

avatar

Liczba postów : 3
Join date : 03/06/2009
Age : 25
Skąd : O.S.T.R.O.W.I.E.C

PisanieTemat: Poradnik dla freezera ~~by Sanepid cz.2   Czw Cze 04, 2009 3:00 pmSmall City
Frozen Helmet Quest
Ja bym radził wykonywać tego questa od 100lvl. Potrzebny dostęp na dijny. A więc tak najpierw przechodzimy na ostatnie piętro wieży dijnów (Po drodze zabijamy wszystkich dijnów, uwaga na golden dijna). Po tym jak już jest czysto, musimy iść do tego "kwadracika" w prawym dolnym rogu. Jeśli nie wiecie za bardzo o co chodzi, to powiedzmy, że ostanie piętro (licząc że jak już wchodzimy na dijn tower to 1 piętro, to ostatnie to 3) składa się z 4 "kwadracików" połączonych drogami. (Jasna cholera... taka prosta rzecz a ja ją tłumacze godzine ;s)
Capsule Quest
Szczerze mówiąc, dla mnie to nie jest quest, a jedynie takie jakby "na rozgrzewkę". Idzemy do depo w Big City (Dla nie więdzących, idziemy od temple w górę i przez taki most i mamy big city). Później idziemy do podziemi i mamy skrzynkę z czerwoną kapsułką.
Bardock set Quest
O to jest jeden z tych lepszych questów. Idziemy według mapki i mamy podziemie (Niech ktoś mi przypomni tutaj albo w PW od którego lvl jest ten quest, bo zapomniałem ;/) Dobra, jesteśmy już w podziemiach. Na wejściu jest vegeta (zwykły). Idziemy w prawo... (Mobów znów zapomniałem... dodam przy edicie) i jak już pokonamy to ciągniemy za dźwignie. Później wracamy się i idziemy w lewo. UWAGA Brolli, dość mocny... jeśli ma się mały lvl to lepiej pójść z kolegą najlepiej z większym lvl-em. Dobra ciągniemy za dźwignie i wracamy na środek. Teraz idziemy prosto. Mamy teleporty. Kombinacja to:
<<><><
Dobra, a teraz będzie gorąco... powinniśmy zobaczyć na wejściu Jamembe. Później jest pokój podobny do Anihilatora (4 wysepki dookoła z bardockami i jamemba na środku), gdy już pozbędziemy się tych natrętów wystarczy tylko iść po nagrodę ^^. Ciągniemy za dźwignie i powinien się pojawić teleport (różowy ze strzałką). Później przechodzimy górą na drugą stronę i już jesteśmy. Wystarczy tylko wziąść nagrodę ze skrzynki ^^. GZ za wykonanie questa ;p.
Scale Legs Quest
Idziemy tak jak mapka pokazuje. Na dole mamy 2 Destroyery i bandity. Idziemy dalej i wchodzimy po schodach. UWAGA na górze jest Trunks (czasami 2). Niestedy trzeba szybko go zabić, bo jeśli będziemy go długo bić to następny się zrespi i będziemy tak w kółko robić.
Technika dla low lvl-eli to up/down ale jak już mówiłem trzeba to robić szybko, albo odczekać te kilka lvl. Dobra jak już uporamy się z Trunksem idziemy w lewo i otwieramy skrzynkę. Scale legsy są nasze ;p. (PS Legsy dają 50ki/sec)
Village Legs quest i Broken egg Quest
Są tutaj 2 questy, jeden dla low lvl drugi dla troche większych. Dobra na początek ten dla low lvl. W lewym górnym rogu terenu na którym jesteśmy powinniśmy zobaczyć Dinosaur Leady (wygląda jak Beast). Szuka ona swojego jaja. A więc musimy wyloocić z Dinosaura jajo (dość rzadko leci, ale można sobie przy okazji pozbierać flowersy). Idziemy spowrotem i dostajemy.... No cóż stłuczone jajko (NIE nie pytajcie się mnie ja też nie wiem po kiego to jest ;s). Dobra teraz drugi, który żadnej specjalnej specyfiki nie ma. Goku (NPC przy Metal Freeza) prosi nas o 20 senzu, wzamian dostajemy Village Legsy. Gracze którzy wykonują Sagę pokonywania Metal Freezera, najlepiej niech nie noszą 20 senzu przy sobie wtedy, bo można zachaczyć o Goku i nie spostrzeżemy nawet jak dajemy mu 20 senzu, a więc trzeba być tu ostrożnym.(PS Village Legsy daje 1power/s). A tak przy okazji... jest też tam skrzynia ze swordem 3/3
Pai Pai Helmet Quest
Tutaj też nie ma zbyt wielkiej specyfiki. Idziemy tak jak mapka pokazuje (po drodzie androidy, android warriory, destroery i terminatory) wchodzimy przez schodki i portal. Kilka kroków w przód i jesteśmy przy skrzynce. (PS Helmet daje 500ki/s)
10 bandit hood i ninja helmet quest
Na początku jest kilka banditów. Później powinniśmy widzieć Mayora (NPC), który prosi nas o 10 bandit hood (locci z wszystkich rodzajów banditów, prócz bandit kinga) w zamian dostajemy 30$. A teraz ninja helmet quest. Wchodzimy do dziury (uwaga na wejściu mumia do nas potlatuje). Teraz idzemy do góry i powinniśmy zobaczyć schodki na dół. Wchodzimy i idziemy do góry. Widzimy duży kwadratowy pokój w którym (zazwyczaj) jest bandit gun i bandit tiger. W lewym górnym rogu jest skrzynka. (PS Helmet daje 500hp/s)
Red ki Quest
Znów brak specyfiki... Idziemy (po drodze fightery bandit scouty, bandit tigery i bandit swordmany). Jak już zejdziemy na dół to same android warriory. Podchodzimy do skrzynki i bierzemy.
Hope City
Map Quest
Jeden z questów dla low lvl. Idziemy za mapą. Wchodzimy po schodach i później w lewo eksterminując przy tym dinosaury i beasty. Później idziemy w górę, i powinny być schodki w dół. Schodzimy i powinniśmy widzieć skrzynkę. Bierzemy mapę i idziemy do Frediego. Gdzie on jest? A no.. wracamy się z tego pagórka i idziemy w stronę Hope city. Gdy już będziemy dochodzić przez ścianę powinniśmy zobaczyć budynek na kształt biblioteki. Wchodzimy i widzimy Frediego... i to co zwykle hi, yes. W zamian dostajemy scouter (Można nim sprawdzać HP i KI dowolnego gracza, szkoda że działa tylko w odległości 1 kratki od nas ;/)
Masakosapo Power Quest
Jeśli wchodzimy tutaj już z możliwym użyciem Death balla to mamy nieco ułatwioną sprawę. Po prostu otwieramy drzwi, Death Ball i wychodzimy itd. Później problemy mogą sprawiać tylko Hiper Namki (a przynajmniej dla tych z mniejszym lvl-em) Jak już będziemy w środku, idziemy w dół. Jeśli dobrze nam poszło to będzie tylko Hiper Namek i zwykły namek, jeśli nie wszystkie do nas doleciały przy wejściu po drodze możemy spotkać jeszcze Super Namka, ale dobra. Zabijamy ich i otwieramy skrzynkę.
Goten Arm Quest
No cóż... tak jak na większości bramkach z 80lvl długo tu nie pożyjecie. Może na początku może się wydawać "e tam takie saibmeny i raditz... znowu sknocili bramkę" wejdźcie jeszcze kilka kroków dalej i zacznie się zabawa... saibmen boosy, które mogą was zjechać w 3-4 sek. Dlatego lepiej wykonywać tego questa z kolegą, lub odczekać te parę lvl. Dobra idziemy w górę, to samego końca. Powinniśmy widzieć taki domek. Obok domku jest skrzynka. Here we go ^^.
1kk Quest
Jeden z ulubionych questów graczy ^^. A więc opisze wam pokolei co trza robić (no cóż... po to jest poradnik xD)
Right Key: .Jeśli macie weście sobie 3 crate (skrzynki) będziecie mieli połowe z głowy, chyba że nie macie).Idziemy tak, jak nam mapka pokazuje. Otwieramy drzwi (od 60lvl, ale z 60 napewno sobie nie poradzicie... dopiero tak na 3 transie powinno się udać). Dobra wchodzimy wybijamy Ice elementale (ale nie hardcorować i brać 5 elementali na raz po nawet nie dobiegniecie do wyjścia), najlepiej brać po 1-2. UWAGA są water saibmeny... nawet 2 które też mocno potrafią zjechać. I teraz mamy 2 sposoby obejścia.
1.Prosty
Jeśli mamy skrzynki to ustawiamy obok hydrantu (Lewa część i do góry... uwaga na saibmeny), a ustawiamy po lewej stronie od hydrantu. Ustawiamy 3 i wchodzimy. Na górze są 2-3 elementale. Pozbywamy się ich, bierzemy right key ze skrzynki i wracamy.
2.Bardziej skomplikowany
Co tu mówić, że bardziej skomplikowany co trudniejszy. Zamiast na górę po lewej idziemy w prawo (wejście jest zasłonięte, ale nie sprawia to większego kłopotu). Teraz przedzieramy się przez taki mini labirynt (Uwaga water saibmeny i ice elementale nie śpią) i dochodzimy do schodów w prawym dolnym rogu. Idziemy na góre i kierujemy się ciągle w lewo. Po kilku iceach elementalach powinniśmy dojść na wysepke ze skrzynką. Bierzemy i idziemy po lewą część.
Left Key
Idziemy tak jak szliśmy na map quest tylko że ciągle w lewo (nie wchodzimy na górę). Powinniśmy dojść do bramki. Na wejściu jest Tank,fire elemental i bardock. UWAGA do keya idziemy brzegiem (dlaczego? ano bo może nas napaść Gohan lub Great Sayamen, a w Ekstremalnych przypadkach może nas napaść Full Power Brolli, a no wtedy to już szykujcie się na odrabianie lvl-a, chyba że macie wysoki level i go pokonacie) Dobra bo się zaczynam zbaczać z tematu. Idziemy brzegiem w lewo. Po drodze możemy spotkać tanka i namka. Dochodzimy do takiego spalonego domu, jak już tam jesteśmy to idziemy w górę, do następnego płonącego domku. UWAGA C16 i 2 Fire elementale na miejscu. Idziemy do skrzynki i bierzemy lewego keya. Niestedy czasem jakiś noobek napuści na skrzynkę ciało fire elementala i nie będzie się dało otworzyć skrzynki, ale to rzadko się zdarza.
Dobra mamy 2 części keya. Idziemy do Małego budynku przy północno-zachodnim wyjściu z miasta. Teraz uwaga, bo jak schrzanicie to możecie się pożegnać z 1kk. Bierzemy lewy key, na lewe pomarańczowe kółko za ladą (obok left keya, który już leży za ladą), a right key kładziemy na prawym pomaranczowym kółku za ladą (obok right keya, który już leży za ladą) Jeśli dobrze położyliście, to ciągnicie za skrzynkę i ekspresowo leccie po full keya który wypada na pomarańczowym kółku przed ladą. Dobrze, konkrety już zrobione, teraz co wystarczy zrobić to wymienić key na scroola. Idziemy do Yamy. (Jak? wracamy się do temple w small city i idziemy do takiego jakby ogródka. Jakby to bardziej wytłumaczyć, idziemy od temple kilka kroków w stronę depo w small i później do góry. Piszemy do Goku (NPC) Hi, yes. Nie możemy mieć tylko F, a jak mamy to musimy odczekać aż zniknie. Jeśli już jesteśmy, to idziemy do Baba Guli (w dół od Yamy) piszemy hi, yes i dostajemy scroola. Teraz albo go sprzedajta albo użyjta, ważne że macie ;p
3kk
Najpierw przechodzimy schodami w lewą stronę. Zabijamy lub omijamy przeciwników i dalej w lewo. Później jest Gotenks. Ma dość dużo hp, lecz jak na ten level dosyć słabo bije (czytaj spokojnie sie wyuchamy). Później jak będziemy na takim nieco większym polu idziemy schodami dolnymi. Na półpietrze jest ultra namek. Teraz wyżej jest kid buu. Albo męczymy się z nim 10 min, lub omijamy. Na kolejnym półpietrze jest Gohan mystic. Spokojnie ubijamy i na dół. Trunks ubijamy i bierzemy ze skrzynki. Wracamy się i idziemy dalej zgodnie z mapką. I tutaj mam niemiłą niespodzianke, dla ludzi którzy chcieli by przełożyc sobie broocha (przedmiot do wymienienia na 3kk) na jakiegos noob charka. Otóż bramka jest od 150 lvl (mnie też to nie bardzo uszczęśliwiło). Ale dobra wchodzimy do dużego budynku i na ostanie piętro. Teraz krótkie hi/yes i mamy scroola ^^. Gyzy za questa ;p.
Vegeta (Planeta)
Majin power Quest
Questa tego lepiej wykonać na 150, gdy jesteśmy pewni że weźmiemy 4 astrale naraz. Lecimy na astrale i na rozdrożu idziemy w prawo. Teraz lecimy w prawo i na dół. Wchodzimy po schodkach i idziemy dalej. (UWAGA, należy upewnić się, że wszystko macie, bo nie da się już wrócić, da się wrócić dopiero po zakończeniu questa, lub po zginięciu (czego nie życzę). Dobrze, idziemy schodkami w lewo, po drodzę załatwiając mini bossów. Mogą trochę problemu sprawić, ale jak coś to bierzemy big regeneration i już. Dobra idziemy tak i dochodzimy do takiego zielonego pola. Teraz ostatnia przeszkoda, 4 astrale NARAZ. Tutaj napisałem już w pierwszym zdaniu, żeby się gotować na to. Jeśli jakoś przeżyjecie, to macie do wyboru albo Majin Power (Daje 1kk expa) lub 50 senzu. Dam taką malutką sugestię, jeśli chcesz zarobić bierz senzu, jeśli chcesz dobrze wyexpić chara bierz Majin Power. Niezależnie od tego co wziąłeś i tak Gz za wykonanie tego trudnego zadania ^^

Jak grać
Najpierw bierzemy itemy z początkowego questa (od temple w górę i mamy skrzynki). Później lecimy do grav rooma. Bijemy punching baga biegając koło niego (z włączoną grawitacją u trainer machine). I tak bijemy mniej więcej 10-15 lvl. Teraz idziemy na pai pai helmet quest i ninja helmet quest (opisane wyżej, ale z pai paiem możecie sobie nie poradzić, najlepiej przebiec) teraz idziemy do jakiegos spokojnego miejsca (depo,temple,grav room), zakładamy pai pai helmet i na hot keyu ustawiamy power down. Nie chce tu zachęcać do spamowania, więc power down-ujemy gdy będziemy mieli pełną mane. Bijemy conajmniej do 20 ki lvl (chociaż najlepiej bić do 50 lvl, a 20 jest tylko dla narwanców szczerze...), tak by w grav roomie mieli skilla regeneracji. Ustawiamy go na hot keyu (jeśli dobiliśmy 20 to słabą a jak 40+ to większą) teraz znów bijemy punching baga, latamy koło niego z włączoną grawitacją, uchamy się i power downujemy. Do 30 lvl powinniśmy mieć jakis 30+str 40-50 ki. Później lecimy do tank city (opisane wyżej), i bijemy tanki. Tutaj technika dowolna (ostrzegam przed zakapieniem się bo z Freezera ciągle lecci a pozatym odrabianie levela to nie jedna z przyjemniejszych spraw), bijemy sobie spokojnie tanki. Do 50 lvl powinniśmy mieć 45+str i przy częstym używaniu skilli jakiś 55+ki lvl (najlepiej jest tak zrobić by już na 40 lvl bić z daichiretsuzan, wtedy będziemy bić bardzo dobrze) ew. można leciec na poison fly-e jednak według mnie tanki lepsze. Od 50 lvl najlepiej jest wbić jakiś dobry ki level (chociaż ja na 37 już miałem 80 ^^), najlepiej 80 (tak, będzie to dłuższa droga, jednak opłacalna). Z lepszym wyposażeniem lecimy na big spota (często zajęty jak wcześniej pisałem), small spota (już rzadziej chociaż też często) lub namek island (jednak namek będzie dla nas za ciężki, chyba że będziemy uważać z uchem). Jednak trochę to ciężej zejdzie bo namki często pozajmowane, ale jest też M2 (chociaż też dosyć często zajęte), albo ostatecznym rozwiązaniem są duszki z wyjścia z piekła. Po ciężkich bojach dobijemy 75 lvl i wreszcie zdobędziemy dobrego skilla do expa, death balla (mimo iż dosyć dużo ciągnie to i tak można używać schodków). Dalej zależy pacc czy bez. Expy są powypisywane wyżej nieco. Wreszczie dojdzie czas, gdy dobijecie 100 lvl, możecie zacząć co nieco się pobawić. Lecim na hella, lub bez pacca dalej można męczyć namki (lub 1kk, albo dijny). Przy levelach 130-150 można iść na astrale, ale trzeba znów z uchem uwarzać. Chyba poraz pierwszy tak (nie)cieszyłem się ze z transa. Mimo iż sille są mocniejsze (daichiretsuzan 52k !) ale fast attack to już porażka i już tak łatwo nie jest. Jeśli nie używaliście scrooli to nadszedł na to czas. Teraz na tym levelu męczymy już hell i bramkę na 150 (pacc), lub 3kk. Na tych levelach pownniście już mieć 100+ ki level i 70+ str. Po więlu klnięciach o fast attack, klnięciach na pekerów, dojdziecie do 200 levela. Teraz jest odwrotna sytuacja, cholernie się cieszymy że stały trans i niezły fast attack i evil kienzan (100k w moby !!!) Teraz już dobicie 250 jest łatwe (czasochłonne, ale stosunkowo łatwe), a już jak ktoś wam smoki bloka to 250 można mieć w 3-4 dni. Wreszcie dochodzimy do pięknego momentu czyli reborna. Lecimy załatwiamy ssj4 i przy rebornie robimy ss (;d). Po rebornie już level leci baaardzo prościutko (po mękach przed rebem to pikuś, nie licząc pekerów, lub jeśli dołączyliśmy do wara). No i cieszymy się że jesteśmy jednym z nielicznych którzy wbili reba freezerem. Gyzy ;p
--------------------------------------------
Przedziałki itp. dodam wieczorem
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Pos Elyts

avatar

Liczba postów : 443
Join date : 03/06/2009
Age : 23
Skąd : Gorzów Wielkopolski

PisanieTemat: lolosiem lolsześć   Sob Maj 01, 2010 1:31 pm

To Bin Laden zhakował wodbo -.- Crash mu dał paka, a on jebnął bombę!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
lolosiem lolsześć
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
World of Dragon Ball Online :: Derdan war hier :: Derdan war hier-
Skocz do: